روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نويسي

در يك پنل در دانشگاه كاليفرنيا، مگ هوريهان در پاسخ به اين سوال كه آيا اين ايده درستي است كه روزنامه نگاران وبلاگ نويسي كنند، مي گويد: «كاملا، اين كار فرصتي را در اختيار روزنامه نگاران مي گذارد تا اطلاعات بيشتري را در مورد خبرها بدست آورند و امكان ارتباط مستقيم با كساني را فراهم مي كند كه مطالب آنها را مي خوانند. به نظرم اين راهي كه اخبار گزارش مي شوند را تغير مي دهد و رابطه بين توليدكنندگان اخبار و مخاطب را تغير مي دهد.  به نظرم، جدي ترين چالش اتاق هاي خبر اين است كه خوانندگان فكر مي كنند ما تا حد زيادي نسبت به زندگي آنها نامربوط هستيم. اين تا حدي به اين دليل است كه در اتاق خير شفافيت نيست و بيش از آن به اين دليل است كه تعامل در آن وجود ندارد. وبلاگها فرصت بسيار خوبي براي اتاقهاي خبر هستند كه براي خوانندگانشان شفاف تر، در دسترس‌تر و پاسخگوتر باشند. داشتن وبلاگ، قدرت و اعتبار شما {به عنوان روزنامه نگار} را نزد مخاطبتان بالا مي برد. 
وبلاگ بايد بيشتر مورد استفاده قرار گيرد هم به عنوان منبع و هم به عنوان ابزار. در طول سال گذشته بيش از بيست بار از من براي اطلاع از سابقه مطالبي كه در وبلاگم منتشر كرده بودم توسط روزنامه نگاران رسانه هاي بزرگ 
سوال شد. 
لاسيكا هم گفته است «براي من روزنامه‌نگار هر كسي است كه شاهد رويدادهاي اطرافش و يا مفسر آنهاست و انها را صادقانه و به طور صحيح گزارش مي كند.»
به نظرم تاثير رسانه هاي جديد بر بازتعريف مفهوم «رسانه» و بخصوص تاثيري كه بر چارچوبهاي حرفه روزنامه نگاري مي گذارد را بايد جدي گرفت.


 گزارش كوتاهي از پنل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *