سنت و مدرنيسم در ژورناليسم!

وبلاگ‌نویس مشهور آریانا هافینگتون  Arianna Huffington اشاره می‌کندکه روزنامه‌نگاران سنتی درحال استفاده از وبلاگ هستند و از سوی مقابل، وبلاگ‌نویسان به واسطه فعالیت و حضور خود در فضای مجازی در بین رسانه‌های سنتی دارای اعتبار و جایگاه می‌شوند.
رسانه‌های سنتی و جدید در برابر یکدیگر می‌ایستند و بر هم تاثیر خواهند گذاشت. وبلاگ نویس مشهور
Arianna Huffington در کتاب جدید خود که توجه بسیاری از منتقدین را بخود جلب نموده می‌نویسد که مقابله دو جهان دیروز و امروز با یکدیگر نهایتاً موجب اصلاح و بهبود آنان خواهد شد.
این وبلاگ‌نویس در مصاحبه‌ای که به مناسبت انتشار کتاب جدیدش با نام
The Huffington Post Complete Guide to Blogging با خبرگزاری رویترز انجام داد اشاره نمود که اینک روزنامه‌نگاران سنتی درحال استفاده از وبلاگ هستند و از سوی مقابل، وبلاگ‌نویسان به واسطه فعالیت و حضور خود در فضای مجازی در بین رسانه‌های سنتی دارای اعتبار و جایگاه می‌شوند.
وی معتقد است در آینده‌ای نه‌چندان دور مرزهای بین سنت و نوآوری در ژورنالیسم شکسته خواهند شد و روش‌های جدیدی که حاصل ترکیب این دو نسل می‌باشند بر پایه رسانه‌های سنتی و با استفاده از ابزارهای تکنولوژیک ایجاد می‌شوند.
منبع

با تشکر از محمود خان اخبار ارتباطات

وبلاگ نویسی و روزنامه نگاری یکی از مباحث جدید در عرصه روزنامه نگاری است که به تدریج دارد روزنامه نگاری را از آن شکل سابقش جدا می کند و به نوعی رسانه نگاری تبدیل می کند. این اصطلاح تقابل سنت و مدرنیسم زیاد جالب نیست به نظرم. یادم هست دکتر نمک دوست می گفتند که روزنامه نگاری کهنه و نو ندارد. در روزنامه نگاری ما با خبر سر و کار داریم و خبر رسانی هر روز سبکش و روشش متناسب با روز است و روزنامه نگاری نو در مقابل روزنامه نگاری کهنه معنی ندارد. روزنامه نگاری و کار خبر همیشه مساله و کار امروز است.

از این جهت می خواهم بگویم اصطلاح تقابل سنت و مدرنیسم در دنیای روزنامه نگاری چندان جالب نیست. کاری که در موسسات رسانه ای ما باید صورت بگیرد مدیریت تحول است برای استفاده از این فن آوری های جدید.
انشاالله سر فرصت برخی از نتایج پایان نامه ام را خواهم گفت. نتایج جالبی در مورد روزنامه نگاران بلاگر در کشور به دست آمده است.

 

ناتواني وزير فاع در برابر تهاجم بلاگر

ارسال شده در دسته‌بندی نشدهبرچسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *