سخنرانی درباره بیداری اسلامی

امروز به دعوت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال سخنرانی داشتم. عنوان اعلام شده بیداری اسلامی و جنگ نرم بود. من در مورد ریشه ها و زمینه های بیداری اسلامی نیم ساعتی صحبت کردم. به برخی علل مثل فقر و بیکاری مردم منطقه، پوشالی بودن قدرت دیکتاتورها و تحولات اجتماعی و تبعات شبکه های اجتماعی اشاره کردم و بعد نگرانی های غرب از گرایش جوانان عرب به گروه های افراطی و نفوذ آمریکاستیزی در برخی کشورهای منطقه پرداختم و اینکه الگوهای غالب در رقابت های اقتصادی و سامان های سیاسی تغییر کرده است و زمانه دومینوی سقوط الگوهای دیکتاتوری در عصری که شاهد جابجایی پارادایم ها هستیم فرا رسیده است. متاسفانه فرصت لازم را برای باز کردن مباحثی که اماده کرده بودم نیافتم. زودتر از زمان مقرر مجبور شدم جمع بندی کنم. می خواهم مباحث را در قالب مقاله ای بنویسم.  
بعد از جلسه رفتم یکی از دوستان فضای مجازی را دیدم. جواد افتاده عزیز همانطور که فکر می کردم جوان شایسته و نازنینی است. لازم است ارتباطات مجازی واقعی هم بشود. به امید دیدن دیگر دوستان مجازی.

6 دیدگاه برای “سخنرانی درباره بیداری اسلامی

  1. آقا سعید
    عرض سلام و ارادت
    وب سایت پر بار شما که از سالها تجربه ارزشمندتان خبر می دهد را دیدم و حظ بردم. امیدوارم بابی از مدیریت رسانه در سینما باز کنید. بی شک یکی از دشواری های کار هنر در نا کارامدی های ساختاری ریشه دارد.
    درود بر شما

  2. از توجه آن استاد فرزانه صمیمانه سپاسگزارم. اگر مجالی دست دهد به چنین نیتی دست به انتخاب رشته مدیریت رسانه زدم . امید که علم و بصیرت پیشگامانی چون شما به کمکم آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *