نشست پژوهشگران رسانه هاي اجتماعي

ديروز در جلسه پژوهشگران رسانه هاي اجتماعي شركت كردم و با جمع جواني از دوستان آشنا شدم. كساني كه اغلب وبلاگ ها و مطالبشان را مي خواندم از جمله آقاي مهدي مولايي و آقاي اكبري تبار و … ديداري هم تازه شد با دوست عزيزم آقاي حسين امامي كه ديدم هم جواد افتاده عزيز و هم ديگر دوستان سخت مشتاق شنيدن از رساله او هستند.
در اين جلسه آقاي اكبري تبار در مورد مسائل پژوهشي در شبكه هاي اجتماعي مطالب خوبي ارائه كردند و به پيشنهادهاي پژوهشي خوبي اشاره كردند. البته سخنان ايشان كمتر در مورد روش تحقيق بود اما در مورد شاخص ها و ملاحظات تحقيق در اين حوزه و تفاوتهايي كه با تعين شاخص در روش هاي معمول جامعه شناختي وجود دارد، مطالب مفيدي ارائه كردند.
يكي از محاسن اين گروه كوچك اين است كه هم جوانان جوياي كسب هستند، فني و نان جو و هم جوانان جوياي جواب هستند، نظري و دانشجو.
به گمانم اين را بايد به فال نيك گرفت، چه اين هر دو چون دو بال لازمند براي پرواز هر ايده.
بعد از ارائه اقاي اكبري تبار يكي از دوستان فني پرسيدند خب اين مطالب به چه درد مي خورد و اين تذكر لازمي است كه بايد باشد ضمن اينكه در اين عرصه هنوز ادبيات بومي شكل نگرفته است و پايان نامه ها و رساله هايي بايد نوشته شود. اتفاقاً اين جمع ها براي دانشجويان ارشد و دكتري است كه دغدغه هاي پژوهشي در اين حوزه دارند و يقين دارم اين شمعي كه جواد افتاده روشن كرده به فانوسي فرا راه پويندگان اين عرصه درياوش تبديل خواهد شد.  

دومين نشست پژوهشگران رسانه هاي اجتماعي برگزار شد

6 دیدگاه برای “نشست پژوهشگران رسانه هاي اجتماعي

  1. سلام. به نظر من هم این بحث بینارشته ای بسیار خوبه که انجام بشه. ممکنه ظاهرا نتیجه ای نداشته باشه ولی در درازمدت می تونه برای هر دو دیدگاه سودمند باشه و فهم بیشتری از روند تحقیقات شبکه و نیازهای پژوهشی ایجاد کنه…

  2. سلام و عرض ادب. من البته با این بحث موافقم ولی شاید حضور افراد فنی در جمع علوم انسانی را محدود و مشروط می دونم اینکه همه اش نگاه تجاری به داستان داشته باشند یا بحث رو به مسیری که نگاه و استفاده تجاری خودشون میخواد داشته باشه بکشونن رو موافق نیستم. یعنی جایش را در این جلسات نمی دانم. قرار نیست دوستانی مثل آقای اکبری تبار که این همه زحمت کشیده اند بیایند سخنرانی کنند بعد کسی بگوید خب آخرش که چی؟ چه استفاده مالی می تونیم از کار شما ببریم؟ بله ممکنه صحبت شما درست باشه ولی اصلا قرار ما این تجاری سازی پرزنت ایشون نبود. شما بیا اسپانسر ایشون بشو تا ایشون هم بیاد نتایجی از تحقیقاتش رو به شما اعلام کنه. (نکته مهم: نظرم به شخص خاصی در این جلسه نیست. شاید این گفتمان نگاه حرفه ای اونها باشه و از جو ما خبر نداشتن. بنابراین ناراحت نشن از حرفهای من)

  3. دکتر جان چه انتقاد تند و تیزی داشتین
    🙂
    ولی در مورد نگاه فنی و انسانی و تفاوت های اون واقعا جالبه که این همه توی کشور ما متفاوت هست و روی طیف بسیار گسترده ای از نظر تا عمل قرار می گیره البته فراموش نکنیم که بنده خدا ها میزبانی جلسات ما رو بر عهده گرفتن در زمانی که کلی از نهادهای علوم انسانی حاضر نشدن جا بهمون بدهند متاسفانه، اما باید بحث تحقیقات و نتایج رو از این مباحث به نظرم جدا کنیم و موافقم که برای اون مباحث جلساتی جداگانه احیانا برگزار بشه و جو علمی جلسات پژوهشگران حفظ بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *