همایش «رسانه‌های اجتماعی؛ ابعاد و ظرفیت ها»

همایش «رسانه‌های اجتماعی؛ ابعاد و ظرفیت ها» از سوي گروه مطالعات ارتباطی و رسانه های جدید پژوهشکده هنر و رسانه پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات روز شنبه ۱۷ دی ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در تالار شهید آوینی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می شود.

شبکه‌های اجتماعی مجازی ارائه دهنده‌ فضایی هستند که به کاربران اجازه می دهد تا برای حفظ روابط اجتماعی موجود، پیدا کردن دوستان جدید، شریک و سهیم شدن در تجربیات یکدیگر، محیطی جدید را تجربه کنند. علاوه بر آن، این ظرفیت را به وجود می آورند تا مفاهیمی چون جامعه اطلاعاتی، جامعه پیشین را دگرگون ساخته و آن را به یکی از رسانه‌های ارتباطی مرجح از دیدگاه کاربران خود تبدیل کنند. فضاهای مجازی با حذف محدودیت‌های فضاي واقعي، کاربران را به تعامل جدیدی با گستردگی و آزادی‌های بیشتر فراخوانده‌اند.

بنابر اعلام حسین بصیریان جهرمی(دبیر علمی همایش) پژوهشکده هنر و رسانه پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برآن است تا همایشی را برای بررسی ابعاد و ظرفیت های رسانه های اجتماعی برگزار کند. سخنرانان و عناوین مورد بررسی در این همایش عبارتند از:

رسانه‌های اجتماعی و ظرفیت‌های جدید آن در ارتباطات؛دکتر حسین افخمی

هویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی مجازی؛ خانم قدسی بیات

رسانه‌های اجتماعی و مشارکت اجتماعی، دکتر منصور ساعی/ جواد افتاده

تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر خبرنگاری؛ امید جهانشاهی

شبکه‌نگاری شبکه‌های اجتماعی مجازی؛ ابراهیم اسکندری‌پور

دگردیسی مفهوم قدرت و پادقدرت در رسانه‌های اجتماعی؛ حسین بصیریان جهرمی(دبیر علمی همایش)

 

 

منبع

2 دیدگاه برای “همایش «رسانه‌های اجتماعی؛ ابعاد و ظرفیت ها»

  1. سلام
    شنيده بودم اين مجموعه مقالات براي همايش تهيه نشده بود؟؟؟؟براي چاپ بود كه ازش يه همايش هم دراومده؟؟؟؟ البته با مقدمه استاد دوست داشتني خودم دكتر افخمي كه خداوكيلي خيلي هم علاقه اي به موضوع اصلي همايش در او و كارهايش نمي بينم!!!! ( استاد ! ارادت من به شما كامله و اين ارادت قلبيه) بهر حال بعضا كار دنيا برعكسه ديگه…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *