دومين جلسه شوراي سياستگذاري همايش مديريت واقتصاد رسانه

دومين جلسه شوراي سياستگذاري همايش مديريت و اقتصاد رسانه به رياست دكتر خجسته معاون نظارت و برنامه ريزي سازمان صدا و سيما و با حضور تعدادي از مديران رسانه اي كشور برگزار شد. از جمله مديران كل رسانه هاي داخلي و خارجي وزارت ارشاد. توفيق ديدار دكتر محكي را هم يافتم. البته متاسفانه استاد عزيزم دكتر فرهنگي غايب بزرگ جلسه بودند.
در اين جلسه در مورد كارها و برنامه هايي كه دبيرخانه دائمي مي تواند و بايد به عهده داشته باشد، صحبت شد؛ از جمله ايجاد پلي بين مديران و پژوهشگران در صنعت رسانه. اين پيشنهادي بود كه ابتدا جناب رجبي معمار مدير شبكه جام جم مطرح كردند و خيلي هم مهم است چون برخي مسئولان رسانه اي مملكت دانش رسانه اي لازم را ندارند و در اين جلسه هم يكي از مسئولان مسائلي مطرح كرد كه آدم واقعاً تعجب مي كند. بگذريم.
همچنين در مورد اقتصاد رسانه به عنوان يك مساله و به عنوان يك حوزه پژوهشي صحبت شد. دكتر محكي هم به لزوم حضور نمايندگان رسانه اي مختلف از جمله صنف روزنامه نگاران اشاره داشتند.
جاي آقاي انتظامي خالي بود. به نظرم ايشان از مديراني هستند كه مي توان از تجربياتشان براي پاسخ به برخي مسائل مطرح در مديريت رسانه در كشور استفاده كرد. از اين نظر اين جلسات بسيار مهم هستند. البته به نظرم تشكيل چنين جلسه اي تا حد زيادي به خاطر حضور دكتر خجسته بود چون ايشان هم از مجرب ترين افراد در مديريت رسانه هستند و هم استاد «مديريت رسانه» و به نوعي بزرگتر همه در اين حوزه. 
بعد از جلسه بازديدي از برج ميلاد داشتيم. تهران در ارتفاع ۳۰۲ متري! اصلاً زيبا نبود! شهري پهن شده تا حد ممكن! با بلندمرتبه سازي هاي دلبخواهي و بي برنامه! مشخص است از ابتداي انقلاب هيچ چشم اندازي براي مديران شهري وجود نداشته است! مثل رسانه ها!
سايت همايش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *