از قابليت هاي آيفون

شرکت اپل گوشي هاي جديد خود را به نوعي فناوري تازه براي آزمايش ميزان قند خون مي کند که اين اقدام با استقبال بيماران ديابتي و پزشکان روبرو شده است.
اين فناوري به بيماران ديابتي اين امکان را مي دهد که همواره ميزان قند خون خود را کنترل کنند و در صورت افزايش خطرناک ميزان قند خون در اين افراد، به پزشک يا نزديکان وي هشدار داده مي شود. دستگاه موسوم به
iBGStar داراي سوزن کوچکي است که مقداري اندک از خون کاربران را آزمايش مي کند و در صورت مشاهده هر نوع مورد غير عادي، به فرد، پزشک معالج وي يا نزديکانش درباره خطري که او را تهديد مي کند هشدار مي دهد. دستگاه آزمايش قند خون بعد از دريافت نتايج آزمايش، در شش ثانيه نتايج بررسي خود را روي صفحه گوشي آيفون کابر ظاهر مي شود.
اين فناوري به بيماران قندي، بخصوص نوع ديابت يک اين امکان را فراهم مي کند تا ميزان قند خون خود را به شکلي بهتر کنترل کنند و نکته جالب تر، سهولت استفاده از اين دستگاه است که نياز به مهارت خاصي در فناوري وجود ندارد.
حدود صد و هشتاد ميليون نفر در سراسر دنيا به يکي از بيماري هاي قندي مبتلا هستند و توليد کنندگان اين دستگاه ها اميدوارند اين نوع جديد آيفون را که اکنون در اروپا عرضه شده است، به زودي در سراسر دنيا در دسترس بيماران قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *