از قابلیت های آیفون

Date پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

شرکت اپل گوشی های جدید خود را به نوعی فناوری تازه برای آزمایش میزان قند خون می کند که این اقدام با استقبال بیماران دیابتی و پزشکان روبرو شده است.
این فناوری به بیماران دیابتی این امکان را می دهد که همواره میزان قند خون خود را کنترل کنند و در صورت افزایش خطرناک میزان قند خون در این افراد، به پزشک یا نزدیکان وی هشدار داده می شود. دستگاه موسوم به
iBGStar دارای سوزن کوچکی است که مقداری اندک از خون کاربران را آزمایش می کند و در صورت مشاهده هر نوع مورد غیر عادی، به فرد، پزشک معالج وی یا نزدیکانش درباره خطری که او را تهدید می کند هشدار می دهد. دستگاه آزمایش قند خون بعد از دریافت نتایج آزمایش، در شش ثانیه نتایج بررسی خود را روی صفحه گوشی آیفون کابر ظاهر می شود.
این فناوری به بیماران قندی، بخصوص نوع دیابت یک این امکان را فراهم می کند تا میزان قند خون خود را به شکلی بهتر کنترل کنند و نکته جالب تر، سهولت استفاده از این دستگاه است که نیاز به مهارت خاصی در فناوری وجود ندارد.
حدود صد و هشتاد میلیون نفر در سراسر دنیا به یکی از بیماری های قندی مبتلا هستند و تولید کنندگان این دستگاه ها امیدوارند این نوع جدید آیفون را که اکنون در اروپا عرضه شده است، به زودی در سراسر دنیا در دسترس بیماران قرار دهند.

هیچ پاسخ به “از قابلیت های آیفون”

    نظر دهید

    XHTML: برچسب های مجاز: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>