جشنواره اي براي «شكوفا»يي وبلاگنويسي

وبلاگ يكي از رسانه هاي جديد جهان و براي جامعه ايران كه جمعيت غالب آن جوان است كاملاً آشناست. اگرچه جايگاه امروز كشورمان در فضاي وبلاگي دهم است اما تا همين هشت سال پيش رتبه چهارم جهان را داشتيم . رشد سريع اقبال گسترده جوانان به وبلاگ نويسي باعث شده بود برخي محققين، ايران را به وبلاگستان تعبير مي كردند.
در مديريت پيشرو جهان از اين رسانه جديد و جوان به عنوان ابزاري در خدمت مديريت اجتماع استفاده مي شود. از اين منظر كه فضاي وبلاگي بستري است كه بي واسطه و صريح بطن و بدنه جامعه كاربران را نشان مي دهد و فضايي براي بررسي و مديريت افكار عمومي است.
جاي بسي خوشوقتي است كه مديريت شهر تهران نيز جشنواره جشنواره وبلاگ‌نویسی را در دستور كار خود قرار داده است. عنوان زيباي آن نيز «شكوفا»ست كه در واقع برگرفته از : جشنواره شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات است.
شهروندانی که مایل به شرکت در جشنواره وبلاگ‌نویسی هستند می‌توانند از طریق عضویت در کانون‌های وبلاگ‌نویسی محلات شهر تهران که فرم عضویت آن روی پورتال تهران من قرار داده شده است ثبت نام کرده یا مستقیما به سراهای محلات در مناطق مختلف شهرداری تهران مراجعه کنند. متولي اين جشنواره معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است كه اميد مي رود با بهره‌‌گیری از ظرفیت‌ شبکه‌های اجتماعی ۳۷۴ محله و به منظور توسعه «اي تي» و ايجاد بستري براي گفتگو و تعامل و … در قالب طرح مدیریت محله برگزار شود.
براي اطلاعات بيشتر به اينجا و اينجا مراجعه كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *