اندروید امپراطوری ویندوز را کنار می زند

Date پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۱

سیستم عامل ویندوز ساخت شرکت مایکروسافت دو دهه بازارهای جهانی رایانه را در قبضه داشت ولی پیش بینی ها حاکی است این امپراطوری رو به زوال است و سیستم عامل اندروید تا چهار سال دیگر از رقیب خود ویندوز پیشی می گیرد.
موسسه تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد تا سال ۲۰۱۶، رایانه ها جای خود را به تلفن های همراه می دهند و اندروید ساخت شرکت گوگل بر رقیب خود ویندوز ساخت شرکت مایکروسافت پیشی خواهد گرفت.
سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۰۸ به بازار آمد و از آن زمان تاکنون رشدی استثنایی داشته است. در بازار گوشی های هوشمند، این سیستم عامل مکان نخست را به خود اختصاص داده است. دو سوم گوشی های هوشمند به این سیستم عامل مجهز هستند و در بازار تبلت ها نیز این سیستم عامل جایگاه دوم را دارد. بر خلاف مایکروسافت، شرکت گوگل این سیستم عامل را به طور مجانی در اختیار همه سازندگان گوشی تلفن همراه قرار می دهد. گرایش کاربران به استفاده از تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند باعث شده است فروش جهانی رایانه ها در سه ماهه سوم امسال حدود هشت درصد کاهش یابد که از سال ۲۰۰۱ بی سابقه بوده است.

یک پاسخ به “اندروید امپراطوری ویندوز را کنار می زند”

  1. علی یزدی گفت:

    سلام برادر عزیزم.وبلاگت قابل توجه است وبسیار جالب. زیرا در قالب وموضوع خاصی می باشد. موفق باشی.

نظر دهید

XHTML: برچسب های مجاز: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>