سی‌وسومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات

مديريت گفت‌وگوهاي استراتژيك در سازمان‌هاي رسانه‌اي – بخش دوم – نوشته اميد جهانشاهی، «بحران» و کارکردهای متفاوت روابط عمومی و تبلیغات نوشته مهرشادکاکاسلطانی، رویکرد مهندسی در مدیریت ارتباطات نوشته حسن دینی، شبکه‌های اجتماعی، تنهایی ما نوشته فرید عبدی و نقش رسانه‌ها در تقویت همبستگی اقوام در ایران- بخش سوم- نوشته فاطمه پورمعصوم از مقالات و تحلیل‌های این شماره ماهنامه است.
پس‌لرزه‌های رسانه‌ای کشتارهای جمعی در آمریکا؛ از خرید و فروش اسلحه تا بازنمایی معلولیت‌های ذهنی عنوان یادداشت نگین حسینی است. پس از واقعه دبستان سندی هوک، خانم نویسنده‌ای به نام «لایزا لانگ» نامه‌ای در وبلاگ شخصی خود منتشر کرد که جنجال زیادی در رسانه‌ها برانگیخت. خانم لانگ در مطلبی با عنوان «من مادر ادم لنزا هستم» (من مادر عامل جنایت سندی هوک هستم) به این اشاره کرد که پسر ۱۳ساله‌اش با نام مستعار مایکل، بسیار خشن است و بارها مادرش را تهدید کرده که او را خواهد کشت. حسینی در یادداشت خود واکنش‌ها به نامه لانگ را مورد بررسی قرارداده و در مطلب دیگری ترجمه کامل نامه وی را آورده است. در سی‌وسومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات گزارش‌‌ دو مراسم تجلیل از پژوهش‌های برتر سال و هشتمین همایش سالانه فلسفه رسانه نیز منتشر شده است.
بیشترین صفحات این شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات در قالب پرونده‌ای مستقل به بررسی شخصیت علمی مرحوم دکتر مجید تهرانیان اختصاص یافته و در آن به لطف همراهی دکتر مهدی محسنیان راد، دکتر هادی خانیکی، دکتر حسام الدین آشنا، دکتر احمد میرعابدینی، دکترحسینعلی افخمی و دکتر غلامرضا آذری، آثار و تفکر علمی شخصیتی جهانی در حوزه «ارتباطات» و «توسعه»، رئیس و استاد سابق واحد ارتباطات بین‌الملل دانشگاه هاوایی که حدود یکماه پیش چشم از جهان فروبست، در قالب میزگرد مورد توجه و بحث قرار گرفته است.
در اهمیت ارتباط میان رسانه‌ها و مدیریت فرهنگی عنوان پرونده مدیریت فرهنگی سی‌وسومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات است. مدیریت فرهنگی پویا تضمیی برای توسعه هنر نوشته حجت اله مرادخانی، پژوهش‌های کاربردی؛ حلقه اتصال هنر و رسانه نوشته آرش کبودی، گفت‌وگوی حجت‌اله مرادخانی با مسعود کوثری، مدیر گروه ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران با عنوان مدیریت هنری در ایران صدای هنر را به گوش مردم نمی‌رساند، گفت‌وگوی راشد نصیری با علیرضا قاسم‌خان، پژوهشگر هنر و مدرس مدیریت فرهنگی با عنوان شناخت شرایط جامعه، عامل اصلی موفقیت مدیران فرهنگی، تیارت مدیریت تئاتر نوشته بهروز بلمه، گفت‌وگو با طه بهبهانی، نقاش و مجسمه‌ساز با عنوان مدیریت هنری در ایران و چالش‌های پیش روی آن، عناوین مطالب این پرونده است.
کودکان در تسخیر جعبه جادویی؛ خوب یا بد؟ عنوان پرونده‌ای است که در شماره بهمن ماه منتشر شده و در آن عناوین این مطالب به چشم می‌خورد: كودك، تلويزيون و… نوشته ليلا خانزاده، تلويزيون و يادگيري كودك نوشته زهرا ایمانی و …
آنچه نباید خوانده شود عنوان پرونده کتاب جدیدترین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات است. در این پرونده عناوین این مطالب دیده می‌شود: تیغ ممیزی در مطبوعات کندتر می‌شود نوشته محسن فرجی، گفت‌وگو‌های حمید نورشمسی با محمد اللهیاری، مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و …

لینک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *