در ستايش جشنواره هاي وبلاگ نويسي

دومين دور از مسابقات وبلاگ نويسي در سازمان صداوسيما برگزار شد. موضوع اين دور از مسابقات انتخابات اخير رياست جمهوري و به اصطلاح حماسه سياسي بود و متولي برگزاري آن بسيج سازمان بود كه از ميان وبلاگ هاي رسيده حدود ۴۰۰ عنوان داراي شرايط لازم براي حضور در مسابقات تشخيص داده شدند كه براي بنده و ديگر داوران ارسال شدند. در سه دور داوري، اسامي برنده ها را اعلام كرديم. شنيده ام مراسم پاياني حوالي عيد سعيد فطر برگزار خواهد شد. در مورد اين مسابقه نكته هايي هست كه شايد در فرصتي مناسب نوشتم اما حالا كه پس از داوري در مورد طرحي در  اين زمينه كار مي كنم مي بينم كه با وجود شبكه هاي اجتماعي، چقدر سازمان ها چه رسانه اي و چه غير رسانه اي نسبت به اين ظرفيت ها كم توجه هستند. اتفاقاً هدف عمده همايش روز رسانه هاي اجتماعي همين بود كه مديران سازمان ها را نسبت به اين قابليت هاي متنوع و مغفول مانده متوجه سازد.
به نظرم بيش از اينها بايد شاهد مسابقات و جشنواره هاي وبلاگ نويسي باشيم. يك اجتماع وبلاگي هم يك فضاي توليد محتواست و هم يك فضاي مخاطب ساز و هويت دهنده به اجتماع مخاطبان. وبلاگ ارزش مند است چون نفس نوشتن نوعي فكر كردن است و به اشتراك گذاشتن اولين قدم همراهي براي همكاري است. بسياري از سازمان ها و نهادها سالهاست شعار مي دهند براي ترويج فلان الگو يا سبك بايد برنامه ريزي و اقدام كنيم و به اصطلاح رايج فرهنگ سازي كنيم. به نظرم اگر كار فرهنگي براي ترويج الگوهاي مناسب در دستور كار ارگاني دولتي باشد، مسابقات وبلاگ نويسي يكي از راهكارهاي فرهنگ سازي است. اگر تبليغ امري و يا ترويج الگويي مراد باشد يكي از روش هاي رايج همين مسابقات و جشنواره هاي وبلاگ نويسي است. اين مسابقات و جشنواره ها گروهي را متوجه مي كند و گروهي را بيش از پيش به نوشتن تهيج مي سازد. توليد محتواي مطلوب به نفع آن نگاه و الگو را در فضاي مجازي ارتقا مي بخشد و جامعه هواداران آن كالا، خدمات، بينش يا … را تقويت مي كند.
اميدوارم سازمان هاي مختلف در حوزه هاي مختلف كاري اهميت و نقش موثر وبلاگ نويسي را بيش از پيش درك كنند و بيش از اينها شاهد مسابقات و جشنواره هاي وبلاگ نويسي در كشور باشيم.

وبسایت فارسی مچ

6 دیدگاه برای “در ستايش جشنواره هاي وبلاگ نويسي

 1. با سلام
  اگر اجازه بدهيد اين مطلب با نام خودتان در سايت ما درج گردد، ضمن اينكه از شما دعوت مي شود تا مطالب ناب خود را در زمينه هاي انتقاد، يادداشت و … در زمينه مسابقات اينترنتي را براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان در فارسي مچ به عنوان تنها سايت تخصصي مسابقات اينترنتي درج گردد.
  با تشكر مدير سايت
  http://www.farsimatch.ir

 2. <<<<<<<<>>>>>>>>>>>>

  سلام،

  من رضا شیرازی هستم مدیر webdesign24.ir ، امروز با سایت شما آشنا شدم. سایت بسیار جالبی دارید بخصوص از نظر طراحی و رنگبندی. میخواستم ازتون بپرسم که اگر امکان داره لوگو و لینک ما را در بخش دوستان سایت خود قرار بدید و من هم در سایت های دیگه ای که داریم به شما لینک بدم. مثل سایت شخصی خودم rezashirazi.com یا سایت های دیگه ای که برای ما هست.

  در صورت تمایل به من اطلاع بدید تا لوگو و alt آن را براتون بفرستم و شما هم همینطور.

  <<<<<<<<>>>>>>>>>>>>

  با تشکر
  رضا شیرازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *