بخشی از روزنامه نگاران: به کارمان افتخار می کنیم اما از شرایط کاری راضی نیستیم

Date چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴

یکی از نتایج جالب رساله ام در مورد توانمندسازی روزنامه نگاران، نکته ای است که فکر می کنم با هیچ یک از تئوری های علمی نمی خواند و شاید خاص جامعه روزنامه نگاران ایران و نشان دهنده شرایط خاص جامعه ایرانی باشد. و آن اینکه درصد قابل توجهی از روزنامه نگارن از نظر متغیرهای رضایت شغلی از جمله حقوق و دستمزد و … نسبت شرایط حرفه خود گلایه مند بودند اما در عین حال درصدی از آنها به شغل خودشان «افتخار» می کردند. این داده ها در نگاه نخست توجیه نظری در مدیریت ندارند. چطور ممکن است درصدی از «کارکنان» به متغیرهای رضایت شغلی نمره های پایین دهند اما به شغلشان افتخار کنند.
واقعیت این است که روزنامه نگاری همیشه و همه جا آیینه جامعه و شرایط سیاسی اجتماعی آن است. اینکه برخی از روزنامه نگاران چه درکی از کار خود دارند و چه رسالتی برای کار خود قائلند که با وجود این همه مشکلات به آن افتخار می کنند، قابل بررسی و دارای اهمیت است. و تحلیل این نکته خاص می تواند یک زاویه برای تحلیل شرایط خاص جامعه ایران باشد.
 

هیچ پاسخ به “بخشی از روزنامه نگاران: به کارمان افتخار می کنیم اما از شرایط کاری راضی نیستیم”

    نظر دهید

    XHTML: برچسب های مجاز: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>