يمن پر از بسيجيه !؟!؟!؟!

مي دانيم که معمولا در خبرها بنا بر اينکه سياست خبري چه باشد نام افراد و گروه ها تفاوت مي کند، مثلا آنکه در يک رسانه «مبارز» ناميده مي شود در يک رسانه «تروريست» خوانده مي شود. اما گاهي سياست مشخص و روشني وجود ندارد و قضيه پيچيده مي شود. مثلا در مورد اخبار مربوط به درگيري نيروهاي يمن با …   با چي؟ : شيعيان ، حوثي ها، مبارزان الحوثي، مبارزان يمني، مسلمانان.

اگر بگويند نيروهاي يمني و عربستاني با مسلمانان در جنگ هستند که جور در نمي آيد. اگر بگويند … با شيعيان در جنگ هستند مخاطب فکر مي کند آنها هم مثل ما شيعه هستند در حاليکه آنها چهار امامي هستند. به هرحال قضيه پيچيده است و يکي از دشواري ها و حساسيتهاي کار خبر هم همين است. بگذريم اما چيزي که قضيه را بامزه کرده اين شعار است : «آمريکا در چه فکريه/ يمن پر از بسيجيه!!!؟؟؟» اين ديگر اوج حماقت است.

اين حوثي ها شيعيان ۴ امامي هستند معروف به زيديه که معتقدند بعد از امام حسين، زيد ـ فرزند ديگر حضرت ـ امام شيعيان است و نه امام سجاد. زيد معتقد به جهاد با امويان بود و به شکل فجيعي هم به قتل رسيد. چهار امامي ها معتقدند امام آخر زيد بود که مثل امام حسين بر ضد نظام ظلم قيام کرد و شهيد شد و هر شيعه اي هر جا هست بايد قيام به «سيف» کند و به خاطر همين هنوز هم «شمشير» دارند و يا خنجر مي بندند. اين شيعيان چهار امامي بر اساس تفکر انقلابي شان براي دولت حاکم يمن مشکلاتي ايجاد کرده اند. قبلا که يمن جنوبي جدا بود چون مرام چپ داشت و کمونيست بود، اين حوثي ها جزء متحدين و از مسلمين به حساب مي آمدند اما از وقتي يمن جنوبي رفت، رفته رفته اختلافات مذهبي برجسته شد.

اين حکايت سر دراز دارد اما هر چه هست نسبتي با مفهوم «بسيجي» ندارد. مفهوم بسيجي در يک بستر اعتقادي ديگر معنا شده و ربطي به زيديه ندارد. يمن پر از بسيجيه يعني چي!؟!؟! 

واقعا چه مي کند اين آمريکاستيزي!!! ونزوئلا مي شود برادر، زيديه مي شود بسيجي!!!!

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *