چکیده مقاله من در همایش تهران ۱۴۰۰

Date پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۶

خدمت دوستانی که سراغ مقاله “توسعه شهری، سرمایه اجتماعی و وبلاگ” را گرفتند، عرض کنم که قرار است مسولین همایش تهران ۱۴۰۰  مجموعه مقالات این همایش را در کتابی چاپ کنند. 
چکیده این مقاله :
بی تردید مدیریت کارامد شهری مستلزم همکاری و همدلی مردم است. درک متقابل و همکاری با مسولین و نیز همدلی با یکدیگر نقش بسزایی در شناخت هر چه بهتر و درک هر چه کاملتر از مسائل اجتماعی و اولویتهای شهری و در نتیجه مدیریت کارامد شهری دارد. این همدلی و اعتماد متقابل که همان سرمایه اجتماعی است، بسیار مورد بحث قرار گرفته است و تحقیقات بسیاری در گوشه گوشه جهان اثبات کرده اند که رشد  سرمایه اجتماعی تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی دارد. این مهم به خصوص در مدیریت کلان شهر تهران بواسطه پیچیدگی های فرهنگی اجتماعی موجود آن، اهمیتی مضاعف می یابد. از این رو این مقاله با تاکیید بر نقش رسانه ها در ارتقای سرمایه اجتماعی و ترسیم ماتریس رسانه و سرمایه اجتماعی و مرور تاثیرات رسانه ها در ارتقاء سرمایه اجتماعی،  به پرسش اصلی خود یعنی نقش و جایگاه وبلاگ به مثابه یک رسانه جدید در ارتقای سرمایه اجتماعی می پردازد، کارکردی که تاثیر مثبتی در مدیریت کارامد شهری دارد.به این منظور وبلاگ نویسی به عنوان پدیده جدید و به مثابه یک فعالیت اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد و نقش آن در ارتقای همدلی، درک متقابل و ارتقای سرمایه اجتماعی برای مدیریت مطلوب شهری بررسی می شود. این مقاله بر آن است تا استفاده از قابلیتهای رسانه ای جدید وبلاگ نویسی را به منظور ارتقای سرمایه اجتماعی و  کمک به مدیریت مطلوب شهری مورد توجه قرار دهد.

 

 

یک پاسخ به “چکیده مقاله من در همایش تهران ۱۴۰۰”

  1. فاطمه پورمعصوم گفت:

    با سلام
    برای نوشتن یک مقاله می خواستم به این مطلب ارجاع دهم اگر مکانی مناسب تر از این سراغ دارید که چکیده مطلبتان منتشر شده است لطفا معرفی نمایید.
    ممنون

نظر دهید

XHTML: برچسب های مجاز: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>